Pojem razstrupljanje ni najnovejša modna muha, saj so že v preteklosti redno uporabljali različne načine odstranjevanja strupov iz organizma. Odlična metoda za razbremenitev črevesnega trakta in odstranitev veliko strupov je štiriindvajseturni post od hrane, nekajkrat mesečno, priporoča dr. Ana Gifing. Razstrupitev organizma zboljšuje zdravje in podaljšuje čas, ko je človek poln življenjske moči.
Celodnevni post
Post, med katerim cel dan pijemo le mlačno vodo, je za veliko ljudi zelo naporen. Dr. Gifingova zato predlaga, da se postimo na tisti dan, ko smo zelo zaposleni z različnimi obveznostmi. Obveznosti namreč odvrnejo pozornost od napadov lakote.
Prekinitveni post
Če tega vseeno ne zdržimo, svetuje, da se postimo po metodi prekinitvenega posta, ki je zelo priljubljen v Belgiji. Poteka tako, da preprosto »preskočimo« dva obroka v dnevu. Čeprav je za zdravo prehranjevanje zajtrk nujen, pa pravi, da lahko vsi tisti, ki želimo razstrupiti svoj organizem, občasno uporabimo ta pristop. Svetuje, da v tem primeru ne jemo popolnoma nič do osemnajste ure zvečer. Okoli osemnajste ure pojemo solato iz treh do štirih različnih vrst presne zelenjave ter dveh vrst kuhane zelenjave. Denimo, pripravimo si mešanico zelene solate, rendan kupusa in rendan cvekla ali korenja z oljčnim oljem in limono, zraven pa kuhan brokoli in kuhano blitvo. Količina ni omejena. Kdor nima rad limone v solati, lahko doda malo jabolčnega kisa ali pa še bolje umeboši kis, ki ima naravno slan okus. Dr. Gifingova opozarja, da je post primeren za vse ljudi, razen za debele, ker bo pri njih upočasnil presnovo in se maščobe ne bodo »topile«.
Post ob polni luni ali mlaju
Naravno se je najbolje postiti na dneve luninih men, to je na dan polne lune ali mlaja, saj narava tedaj najbolj spodbuja čiščenje in razstrupljanje telesa. Če ne jemo, se lažje posvetimo tudi duševnemu in miselnemu »čiščenju«. V aprilu sta ta dva dneva 11. april (polna luna) in 26. april (mlaj). Mlaj je tudi pravi čas, da se odločimo za opustitev zdravju škodljivih prehranjevalnih navad in razvad, saj narava tedaj podpira uvajanje novosti v vsakdanjik. Naša zavest/podzavest je v tem času lažje dojemljiva in sprejemljiva za spremembe, katerim bi se sicer upirala. Seveda pa se moramo na spremembo v prehrani, kot na vsako novost, prej dobro pripraviti. Razčistimo, kako nam bo koristilo, če se bomo bolj zdravo prehranjevali. Denimo, ostalo nam bo več energije za druge dejavnosti, ker bo telo porabilo manj energije za prebavo in presnovo hrane, ker bomo jedli manj in bolj kakovostno.