Zobobol je lahko zelo neprijetna in boleča izkušnja, še zlasti, če je dolgotrajen.
Zobobol je lahko posledica infekcije ali gnilega zoba ali težav z dlesnimi. Če zobobol traja od 3 do 4 dni, je pametno, da obiščemo zobozdravnika. Pri lajšanju bolečin si lahko pomagamo z nekaterimi naravnimi sredstvi …
česen – strok česna zmešan s soljo lahko na dolgi rok omili bolečino. Poskusimo grizljati strok, takoj zjutraj, nato tudi čez dan.
čebula – rezino ali dve čebule položimo na boleč zob ali dlesen. Čebula ima antibakterijske učinke in ne bo le omilila bolečin, ampak tudi ubila klice in bakterije.
izvleček vanilje – nekaj kapljic vaniljevega izvlečka kanemo na boleč zob ali dlesen. Čez nekaj minut bomo čutili olajšanje.
črni poper – mlet črni poper zmešajmo s soljo in z mešanico drgnimo po zobeh.
jedilna soda – žlico jedilne sode zmešajmo v kozarcu vode. Uporabimo kot zobno vodo.
kurkuma – palčko kurkume zmeljimo v prah. Prah nanesimo na boleč zob ali dlesen in pustimo.
cimet – cimetovo palčko damo na boleč zob in zagriznemo. Usta držimo zaprta. Potem ko bo palčka začela oddajati olje, bo pošla tudi bolečina.
limeta – limete uspešno preprečujejo zobno gnilobo in pomagajo lajšati bolečino. Limete varujejo tudi pred krvavitvami in izgubo zob.
nageljnove žbice – olje nageljnovih žbic lajša bolečine in deluje antiseptično. Če nimamo olja nageljnovih žbic, strimo strok in nanesimo prah na boleče mesto.
origanovo olje – če se namažemo na mestu bolečine in po dlesnih, bomo na dolgi rok odpravili bolečine.
pšenična trava – s sokom pšenične trave izpirajmo usta čim večkrat dnevno. Ne le da bomo omilili bolečine, preprečili bomo tudi nastanek zobne gnilobe. Trava iz ust in telesa odstranjuje strupe, ki so prisotni v dlesnih, in preprečuje rast bakterij.